Razem 0 PLN
Koszyk
»

Człowiek z żeliwa

Człowiek z żeliwa… czyli facet w żeliwnej kuchni

Kuchnia Mr’a K, naszego specjalisty „od spraw żeliwa”, wygląda jak mini-magazyn wszelkiego typu żeliwnych naczyń. Co mu się nie zmieściło w kuchni, trzyma w pokoju obok. Całą resztę wyniósł do studia video, w którym ciężko się teraz poruszać. Oto, co robi z człowiekiem miłość do żeliwnych naczyń. Garnki, brytfanny, patelnie z żeliwa, kolorowe tace grillowe, woki, rondle z emaliowanego żeliwa mnożą się i piętrzą, bo gotowanie, duszenie, zapiekanie, podpiekanie, smażenie i serwowanie na żeliwnych patelniach i w żeliwnych garnkach to pasja na całe życie.

Z tego rozkochania Mr’a K w żeliwie wziął się jego przydomek – „człowiek z żeliwa”. Wielkim zaszczytem, wg naszego specjalisty, jest dołączenie do grona różnych „człowieków” – z marmuru, z żelaza, z blizną. Sławy światowego kina dawno już zrozumiały, że warto poświęcać celuloidowe fabuły „ludziom z…”. My też, w miarę naszych możliwości, oddamy filmową przestrzeń naszemu żeliwnemu człowiekowi.

Ktoś zapyta, dlaczego warto było poświęcić cały sklep tylko i wyłącznie żeliwu? Te naczynia i patelnie z emaliowanego oraz naturalnego żeliwa, które jest jednym z najprostszych materiałów, dają wręcz nieskończone możliwości eksperymentowania ze smakiem, przyprawami i łączonymi technikami kulinarnymi. Wytrzymają dekady, zawsze tak samo piękne. Nigdy nie rozczarują, nie zawiodą, trzymają się niezależnie od upływu czasu. Żeliwne naczynia są wiecznie młode i wiecznie modne.

Z drugiej strony – chcieliśmy stworzyć specjalistyczny sklep, który pokaże, że żeliwa nie trzeba się bać, nie warto go unikać ani ignorować jego nadzwyczaj uniwersalnych zastosowań. Z wieloletnich doświadczeń naszego specjalisty, jego testów i smakowania potraw z najróżniejszych technologicznie naczyń wynika jedno – żeliwo stoi ponad każdą, nawet najbardziej zaawansowaną, laboratoryjną technologią kuchenną z tego względu, że nic tak wyśmienicie nie intensyfikuje smaków i zapachów potraw – od zup, przez sosy, zapiekanki, aż po grillowane i pieczone ryby, mięsa oraz warzywa.

Mr K. zyskał sobie przydomek „człowieka z żeliwa”, między innymi, z tego względu, że od lat gotuje w żeliwie. Wie o nim, jeśli nie wszystko, to sporo. Zna jego tajemnice, bolączki i mocne strony. Stąd – mając wsparcie ze strony człowieka, który i z racji wykształcenia i doświadczenia oraz olbrzymiej pasji gotowania wie, z czym ma do czynienia, mamy prawo mówić o szansie rzetelnego i wiarygodnego doradzania w kwestiach żeliwnych patelni i garnków.

Sklep www.zeliwnenaczynia.pl powstawał bardzo długo. Dołączały do niego próbnie różne marki, które jednak, po czasie, okazywały się nie spełniać bardzo rygorystycznych wymagań Mr’a K, który twierdzi, że będzie Państwu polecał tylko i wyłącznie to, czego jest absolutnie pewien. Stąd – wybór jest tu ograniczony do tego, co najlepsze w świecie żeliwnych naczyń – legendarnej marki Le Creuset, wybitnego Stauba i naturalnego, zjawiskowego żeliwa ze Szwecji – produktów marki Skeppshult. Jesteśmy przekonani, że te trzy marki mogą stać się kulinarną inspiracją dla całych pokoleń gotujących, żądnych smaków nie z tej ziemi.

 

Zespół sklepu www.zeliwnenaczynia.pl należącego do Grupy SmakProstoty.pl
Zdjęcia: Le Creuset, Staub, Skeppshult, ZeliwneNaczynia.pl

zeliwnenaczynia.pl - szwedzkie garnki, brytfanna żeliwna, patelnie le creuset