Razem 0 PLN
Koszyk
»

Le Creuset zniewala

Le Creuset zniewala i uzależnia

Jeśli w kuchni pojawi się produkt Le Creuset, można poczuć się tak, jakby gościło się na co dzień króla, prezydenta, czy gwiazdę kina. Ta legendarna, słynna na całym świecie marka bierze w posiadanie ludzkie dusze, nie pytając o zgodę. Dzieje się to niepostrzeżenie, to miłość od pierwszego wejrzenia. Le Creuset albo kocha się od razu, albo jest się w stosunku do niego zimnym i obojętnym.

Sięgająca początków XX wieku legenda Le Creuset zasadza się, nade wszystko, na genialnej jakości żeliwnych naczyń, ich pięknych, ożywczych barwach i znakomitej powłoce nieprzywierającej – tzw. porcelanowej emalii. Wypalana w ogromnych temperaturach wewnętrzna, nieprzywierająca warstwa przypomina szkliwo, do którego nic nie przywiera, choć – na logikę biorąc – powinno.

Gdyby przyrządzać przez całe życie tę samą zupę w żeliwie Le Creuset, dodając do niej minimalnie zmienione w proporcjach przyprawy, czy składniki, za każdym razem zyska się nowy, intrygujący smak. Bo żeliwo wzmacnia i intensyfikuje wyrazistość i subtelność oraz niepowtarzalność potraw. Nie powinno to nikogo dziwić, bo Le Creuset jest francuską marką, czyli pochodzi z kraju, gdzie pasja gotowania równa jest pasji życia.
Miłość do naczyń Le Creuset jest bardzo żywiołowa, nieco hipisowska, naturalna i pełna swobody. Takie też są te wyjątkowe, żeliwne garnki i patelnie, które zaczarowały setki milionów ludzi.

Krystian Wawrzyczek - specjalista sklepu www.zeliwnenaczynia.pl
Zdjęcia: Le Creuset

zeliwnenaczynia.pl - szwedzkie garnki, brytfanna żeliwna, patelnie le creuset