Razem 0 PLN
Koszyk
»

Le Creuset

Francuska marka Le Creuset może pochwalić się międzynarodową sławą. Jest na tyle popularna, że jej produkty można spotkać na wszystkich kontynentach i w, prawie, każdej amerykańskiej, szanującej się produkcji filmowej, w której kuchnia gra istotną rolę.

Le Creuest, działający na rynku od 1925 roku, to obecnie największy producent emaliowanych, żeliwnych naczyń na świecie. Specyficzna, utrzymana w stylu retro bryła naczyń i patelni rozpoznawana jest na pierwszy rzut oka.

Co specyficzne, te bardzo wytrzymałe, barwne, masywne naczynia, posiadające wieczystą gwarancję, wypalaną są w stosunkowo niskiej, jeśli porównać ją z konkurencyjnymi, francuskimi markami, temperaturze, bo „zaledwie” 840 stopniach Celsjusza. To jednak zupełnie wystarcza, by powstawały kultowe naczynia, które mogą być towarzyszami na wiele, wiele lat kuchennych, pełnych pasji eksperymentów.

Francuskie naczynia Le Creuset pokryte są wewnątrz, stworzoną na bazie płatków szkła, porcelanową, ceramiczną, nieprzywierającą emalią, dzięki której można zminimalizować użycie tłuszczu. Przez to naczynia Le Creuset pozwalają przygotowywać niskokaloryczne, dietetyczne potrawy.

Żeliwo Le Creuset spotykane jest w kuchniach całego świata – korzystają z niego zarówno sławy kulinarne, czy mistrzowie kuchni często popisujący się talentami w mediach, jak i amatorzy i pasjonaci gotowania, którzy kochają wyraziste smaki.

 

Ofertę francuskiej marki Le Creuset mogą Państwo obejrzeć TUTAJ.

 

zeliwnenaczynia.pl - szwedzkie garnki, brytfanna żeliwna, patelnie le creuset